دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
 دسترسی سریع کارکنان

گالری تصاویر

  • ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار گرامی باد.
  • یلدا مبارک.

نمایش آمار بازدیدهای کل: 63078186

نمایش آمار بازدیدهای روز جاری: 14268

نمایش آمار بازدیدهای پایگاه 806719

نمایش آمار بازدیدهای 24 ساعت گذشته پایگاه: 140

کاربران حاضر در پایگاه: 0

طرح بازدید مشترک از داروخانه ها شبانه روزی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۱۸ | 
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بهارستان  : برخی از داروخانه های شبانه روزی بخش گلستان شهرستان بهارستان در بازدید مشترک شبکه بهداشت و درمان بهارستان ، بخشداری گلستان و اداره تعزیرات مورد بررسی قرار گرفت .
درراستای کنترل ونظارت برعملکرد داروخانه ها صبح امروز مورخ 96/10/17 گشت مشترک بازرسی از داروخانه های شهر گلستانبا حضور آقای طاهر خانی بخشدار محترم گلستان ، دکتر دمیریان مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان ، آقای گلشن رئیس شعبه تعزیرات حکومتی ،دکتر جعفرآبادی معاون درمان شبکه و تعدادی از کارشناسان شبکه بهداشت تشکیل و از سه داروخانه بازرسی به عمل آمد.
اکیپ ضمن بازرسی از دارو خانه ها  و نظارت بر ارائه خدمات دارویی  راهنمایی های لازم در خصوص لزوم فروش محصولات دارای مجوزهای بهداشتی و الصاق برچسب اصالت و سلامت کالا  و لزوم رعایت قیمت مصوب دارو ها ، تکریم ارباب رجوع و لزوم ارائه خدمات شبانه روزی در داروخانه های شبانه روزی داده شد.
دکتر دمیریان مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان : در حاشیه  بازرسی از داروخانه ها گفت  در سال 96 نظارت جدی در زمینه موضوعات درمانی و دارویی از سوی واحد درمان و دارویی شبکه بهداشت انجام و به صورت مداوم نسبت به رصد کردن فعالیت های مراکز درمانی و داروخانه ها اقدام گردیده  و با متخلفان برخورد قاطع شده است.

 وی ادامه داد: کلیه داروخانه ها باید داروهایی که به شهروندان عرضه می کنند را از مراکز رسمی خریداری کرده و نسبت به داروهای قاچاق حساسیت ویژه ای داشته باشند.

وی با اشاره  به عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی  از سوی داروخانه ها  اظهار داشت: هیچ داروخانه ای اجازه عرضه و خرید و فروش اقلام آرایشی و بهداشتی  که شرکت های ارائه دهنده آنها اقدام به ارائه  فاکتور رسمی نمی کنند نداشته و همچنین هرگونه محصول  آرایشی و بهداشتی که توسط این واحد ها عرضه می شود  باید مجوز های لازم وارداتی و بهداشتی  را داشته و دارای  برچسپ اصالت باشد.
 
 وی  در ادامه با اشاره به الزامی بودن حضور مسئول فنی در داروخانه ها خاطر نشان کرد:  در زمان عرضه دارو در داروخانه ها باید حتما مسئول فنی در محل حضور داشته باشد  و در صورتیکه افراد دیگری غیر از مسئول فنی  اقدام به عرضه  دارو نمایند موضوع  تخلف محسوب شده و لذا برخورد جدی با اینگونه تخلفات انجام می شود.


 
 
 


CAPTCHA code

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 385 بار   |   دفعات چاپ: 27 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر