دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
 دسترسی سریع کارکنان

اطلاع رسانی

  • شعار وزارت بهداشت

نمایش آمار بازدیدهای کل: 114117363

نمایش آمار بازدیدهای روز جاری: 41144

نمایش آمار بازدیدهای پایگاه 1128871

نمایش آمار بازدیدهای 24 ساعت گذشته پایگاه: 101

کاربران حاضر در پایگاه: 1

بازدید معاون مدیر کل دفتر مدیریت بیماریهای غیر واگیر و رئیس اداره پیشگیری از حوادث

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۶/۱۴ | 
معاون مدیر کل دفتر مدیریت بیماریهای غیر واگیر و رئیس اداره پیشگیری از حوادث وزارت بهداشت، از برنامه‌های پیشگیری از حوادث شبکه بهداشت و درمان بهارستان بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان بهارستان؛ دکتر مغیثی؛ معاون مدیر کل دفتر مدیریت بیماریهای غیر‌ واگیر و رئیس اداره پیشگیری از حوادث وزارت بهداشت،به همراه مطیع دوست کارشناس بیماریهای غیر واگیر و قوتی کارشناس گسترش معاونت بهداشت دانشگاه،  چهارشنبه 13 شهریور، از برنامه های پیشگیری از حوادث و نظام ارجاع الکترونیک به سطح دو در شبکه بهداشت و درمان بهارستان و بیمارستان امام حسین(ع) بازدید کردند.
در ابتدای این بازدید دکتر مغیثی به همراه هیئت همراه، با دکتر دمیریان مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان و دکتر سلیمانی جوان معاون بهداشتی و رییس مرکز بهداشت و کارشناس مسئولان واحد گسترش و مبارزه با بیماریهای شبکه بهداشت و درمان دیدار کردند.
در این دیدار دکتر مغیثی؛ بر ارسال اطلاعات سامانهHIS  بیمارستان امام حسین(ع) به سامانه سپاس کشوری (سامانه پرونده الکترونیک سلامت ) تاکید کرد. در ادامه دکتر مغیثی و هیئت همراه از روند اجرای نظام ارجاع به سطح 2 در بیمارستان امام حسین (ع) بویژه واحد پذیرش و سایر بخشهای مربوطه بازدید به عمل آوردند.
در توضیح اینکه ، ثبت  آمار مصدومین در سامانه سپاس،به عنوان منبع اطلاعات آماری در برنامه کشوری پیشگیری از حوادث)، در پیشبرد این برنامه از اهمیت بسیاری برخوردار است؛
پیشگیری از بروز حوادث و بخصوص حوادث ترافیکی یکی از دغدغه های سیستم بهداشت و درمان کشور است و برای داشتن برنامه‌های پیشگیرانه از حوادث و مداخلات مناسب در یک منطقه، وجود اطلاعات صحیح از تعداد و نوع حادثه به وجود آمده در آن منطقه، الزامی است.
CAPTCHA

دفعات مشاهده: 84 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر