دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE

جلوگیری از فعالیت دوره گردان مواد غذایی در نسیم شهر

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۵/۸ | 
در راستای اجرای مصوبات کارگروه سلامت و امنیت غذایی و با هدف حفظ سلامتی مردم و دسترسی به غذای ایمن و سالم، مطابق با برنامه ریزی انجام شده توسط شهرداری نسیم شهر، بازرسی مشترکی با حضور نماینده نیروی انتظامی و  کارشناسان بهداشت محیط، مرکز بهداشت بهارستان در روز شنبه مورخ96/5/7 در ساعت 19 الی 22 در محدوده نسیم شهر انجام گردید. در این بازرسی از فعالیت دوره گردانی که اقدام به عرضه مواد غذایی غیر بهداشتی مثل آب زرشک و دوغ می نمودند و همچنین مواد غذایی مانند جگر که در خیابان عرضه می شد، جلوگیری بعمل آمد.
مهندس بیگی کارشناس مسئول بهداشت محیط شهرستان بهارستان، ضمن تشکر از همکاری ادارات ذیربط، عنوان نمودند: تلاش و اهتمام بازرسان بهداشت محیط در جهت حفظ و ارتقاء سطح سلامت و امنیت غذایی شهروندان می باشد و برای دستیابی به این هدف، در کلیه ساعات شبانه روز و در تمامی ایام تعطیل و غیر تعطیل سال، مرکز بهداشت بهارستان جهت راهنمایی، بازرسی ، کنترل و جلوگیری از فعالیت متخلفین بهداشتی آمادگی دارد.
 ایشان اشاره کردند؛ با وجود تمامی این زحمات جهت اطمنیان خاطر یافتن از سلامت مردم، نیازمند  توجه و همکاری همه مردم می باشیم و به شهروندان گرامی توصیه کردند؛ هنگام خرید مواد غذایی به بهداشتی بودن آن اهمیت دهند و مواد غذایی را تهیه نمایند که مشخصات کامل بهداشتی بر روی بسته بندی آن از جمله پروانه ساخت ، تاریخ  تولید و انقضاء، مهر استاندارد و آدرس محل تولید داشته  باشند و از خرید مواد غذایی غیربهداشتی و مواد غذایی که در شرایط غیر بهداشتی و در کنار خیابان توسط دوره گردان مواد غذایی عرضه می گردد خودداری نمایند. همچنین هرگونه مشکل بهداشتی را به شماره تلفن 1۹۰(سامانه ارتباط مردمی وزارت بهداشت ) اطلاع دهند.
 
 


کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 89 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر