دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
دسترسی سریع کارکنان
گالری تصاویر
  • بازدید رئیس بیمارستان امام حسین (ع) از غرفه
  • انجام رایگان تعیین گروه خونی
  • انجام تست ادیومتری و اسپیرومتری
  • بازدید معاون بهداشتی دانشگاه از غرفه شبکه بهداشت بهارستان
  • بازدید دکتر ناصری پور از غرفه شبکه بهداشت بهارستان
  • برپایی غرفه توسط شبکه بهداشت و درمان بهارستان

برگزاری همایش سلامت اجتماعی سالمندان با همکاری کمیته امداد (ره) و شبکه بهداشت و درمان بهارستان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۵/۹ | 
با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و شبکه بهداشت و درمان بهارستان به مناسبت دهه کرامت همایشی تحت عنوان "سلامت اجتماعی سالمندان " در تاریخ 9/ 5/ 96 در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای قلم شهرستان بهارستان برگزار گردید. در این همایش جناب آقای دکتر دمیریان ،مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان ،جناب آقای مصفا رئیس اداره امداد امام خمینی (ره) ،جناب آقای لطیفیان رئیس اداره بهزیستی ، حاج آقا موسوی میدانی امام جمعه موقت نسیم شهر و 100 نفر از سالمندان تحت پوشش کمیته امداد شهرستان حضور داشتند. در ابتدا پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید ، دکتر دمیریان در خصوص طرح تحول سلامت و اقدامات شبکه بهداشت در سطح شهرستان گفتند: به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند :«بایدکاری بکنیم که بیماروخانواده اش جزرنج بیماری رنج دیگری نداشته باشند»  سرآغاز برنامه ریزی برای اجرای طرح تحول سلامت بود؛ افتتاح بیمارستان امام حسین (ع) در شهرستان بهارستان با تعرفه دولتی یکی از اتفاقات بسیار مهم این دوره بود و اجرای طرح تحول، اتفاق مهمی در حوزه بهداشت برای پاسخگویی به نیازهای نوین سلامت ، بویژه در گروه سنی میانسال وسالمندی است.  گروه سنی میانسالان از سن 30 تا 59 سال وبالای 60سال دوره سالمندی  را پوشش می دهد. حوزه بهداشت که پیش از این تا حد زیادی بر خدمات بیماریهای و اگیردار و مراقبتهای بهداشتی در نظر گرفته شده برای گروه سنی مادر و کودک متمرکز بود، سعی دارد علاوه بر خدمات موجود، به عوامل خطر، بیماریهای واگیر و آسیبهای اجتماعی نیز بپردازد. تقویت خدمات مربوط به ارزیابی دیابت، فشارخون، چربی خون بالا، سرطان های شایع زنان( سرطان پستان و دهانه رحم)، تغذیه، فعالیت بدنی، سلامت روان ، سرطان های روده و ارزیابی خطر ابتلای به حوادث قلبی عروقی در ده سال آینده محور اصلی تدوین بسته خدمات نوین سلامت در دوره میانسالی وسالمندی است.
ایشان اظهار نمودند : با اطمینان می توان گفت رویکرد پیشگیرانه قوی نسبت به بیماری غیرواگیر به عنوان مسئله اصلی ، مهم و فوری در کنترل علل مرگ ومیر زودهنگام گروه سنی میانسالان محسوب می گردد. شبکه بهداشت و درمان بهارستان در راستای اهداف حوزه بهداشتی کشور جهت گروه سنی 30 سال به بالا و میانسالان و سالمندان اقدام به تشکیل پرونده الکترونیک و ارائه کلیه خدمات رایگان می نماید. لذا مردم شریف منطقه با در دست داشتن کارت ملی و دفترچه بیمه می توانند به نزدیک ترین مرکز جامع سلامت منطقه خود مراجعه نموده و از وضعیت سلامت خود مطلع گردند.
سپس آقای آروین و سرکار خانم صفی خانی کارشناسان واحد بیماریها در خصوص بیماری سل و سرطان مطالب مفیدی را آموزش دادند.
در حاشیه این همایش با توجه به در معرض خطر بودن کلیه مددجویان ، حاضرین توسط تیم سلامت تحت ارزیابی دقیق جسمی (فشار خون ، تعیین نمایه توده بدنی و ویزیت رایگان )قرار گرفتند. این تیم شامل 2 نفر پزشک آقا و خانم ،2 نفر مراقب سلامت و 2 نفر کارشناس بیماریها بود که اطلاعات افراد جهت ثبت در پرونده الکترونیک اخذ و جهت ارزیابی تکمیلی و غربالگری بیماریهای غیر واگیر به نزدیک ترین مرکز جامع سلامت محل سکونت ، ارجاع داده شدند.
همچنین ضمن آموزش چهره به چهره و ارائه بسته آموزشی ، از افراد دارای سرفه مزمن نمونه خلط رایگان نیز تهیه گردید.
 
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
AWT IMAGE
 
 


کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 354 بار   |   دفعات چاپ: 75 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر