ارتباط با مدیریت
  • 1401/03/09 - 13:57
  • - تعداد بازدید: 2
  • - تعداد بازدیدکننده: 2
  • زمان مطالعه: 1 دقیقه

جلسه کمیته پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر و اجرای سند ملی پیشگیری و کنترل بیماریهای غیر واگیر بیماری های غیر واگیر عامل سه چهارم از مرگ های دنیا

جلسه کمیته پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر و اجرای سند ملی پیشگیری و کنترل بیماریهای غیر واگیر با حضور مدیریت شبکه بهداشت و درمان بهارستان دکتر دمیریان و سایر اعضا روز دوشنبه مورخ  ۱۴۰۱/۳/۹در سالن اجتماعات شبکه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان ، دکتر دمیریان در این نشست، بر اجرایی شدن پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر دانشگاه بر اساس سند ابلاغی و اجرایی و عملیاتی شدن این سند تاکید کرد.

دکتر دمیریان همچنین، بر تشکیل کارگروه های مرتبط با سند بیماری های غیرواگیر، استفاده از افراد صاحب نظر در این کارگروه ها و صدور ابلاغ اعضای کارگروه ها تاکید کرد و خواستار اجرای سند شد.

وی، ضمن تقدیر از زحمات صورت گرفته همکاران در کنترل پاندمی کرونا ، از همه اعضا خواست در تحقق اهداف این سند پیگیری و تلاش کنند.
در ادامه آروین مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها درخصوص جزئیات این سند توضیحاتی را ارائه کرد.
وی، مهم ترین اهداف سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر و عوامل خطر مرتبط  در جمهوری اسلامی ایران در بازه زمانی تا ۱۴۰۴ را شامل کاهش ۲۵ درصدی خطر مرگ زودرس ناشی از بیماری های قلبی عروقی، سرطان، بیماری های مزمن و ریوی و دیابت ، کاهش ۱۰ درصدی در مصرف الکل، کاهش ۲۰ درصدی در شیوع فعالیت بدنی ناکافی، کاهش ۳۰ درصدی در متوسط مصرف نمک در جامعه، کاهش ۳۰ درصدی در شیوع مصرف دخانیات در افراد بالاتر از ۱۵ سال وکاهش ۲۵ درصدی در شیوع فشار خون بالا بیان کرد.

برپایه این گزارش در ادامه جلسه، اعضای کمیته نظرات و پیشنهادهای خود را بیان کردند و مصوبات لازم اتخاذ گردید.

لازم به ذکر است طبق آمار سه چهارم مرگ های دنیا ناشی از بیماریهای غیر واگیر است.

  • گروه خبری : گروه های محتوا,اخبار داخلی شبکه
  • کد خبر : 1299
کلمات کلیدی
فرزانه رجبی
خبرنگار

فرزانه رجبی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب